Prognozy dotyczące podwyżki stóp przez Fed w dół

opublikowano: 10-08-2022, 16:11
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Oczekuje się, że Rezerwa Federalna spowolni podwyżki stóp procentowych w przyszłym miesiącu i ostatecznie mniej agresywnie podniesie koszty finansowania zewnętrznego w tym roku i następnym po opublikowanych dziś danych, które pokazały, że inflacja w USA spadła bardziej niż oczekiwano w zeszłym miesiącu – donosi agencja Reuters.

Fot. Dan Smith/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.5

Handlowcy kontraktami terminowymi powiązanymi ze stopą referencyjną Fed obniżyli zakłady na trzecią z rzędu podwyżkę o 75 punktów bazowych we wrześniu po tym, jak raport Departamentu Pracy USA wykazał, że ceny konsumenckie w lipcu w ogóle nie wzrosły w porównaniu z czerwcem.

Handlowcy spodziewają się teraz, że Fed zwolni we wrześniu, podnosząc stopy o pół punktu procentowego do przedziału 2,75-3 proc., a w grudniu osiągnie najwyższy poziom 3,25-3,5 proc..

Przed raportem handlowcy zakładali, że Fed będzie musiał podnieść stopy do zakresu 3,5-3,75 proc. lub wyżej, aby opanować najwyższą od dziesięcioleci inflację.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane