Projekt budżetu resortu gospodarki zmienił się "na lepsze"

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 26-09-2006, 12:10

Projekt budżetu resortu gospodarki na 2007 r. zmienił się "na lepsze", jednak resort nadal obawia się o brak środków - powiedział we wtorek minister gospodarki Piotr Woźniak. Zmiana to efekt poniedziałkowego posiedzenia rządu.

Projekt budżetu resortu gospodarki na 2007 r. zmienił się "na lepsze", jednak resort nadal obawia się o brak środków - powiedział we wtorek minister gospodarki Piotr Woźniak. Zmiana to efekt poniedziałkowego posiedzenia rządu.

Projekt przyszłorocznego budżetu resortu gospodarki "w jakiś sposób zmienił się na lepsze. Jednak nie znaczy to, że resort nie obawia się o brak środków" - powiedział na konferencji prasowej Woźniak.

Minister nie sprecyzował ile pieniędzy dla jego resortu zaproponowano na poniedziałkowym, nieformalnym posiedzeniu rządu w sprawie projektu budżetu. Dodał, że ujawnienie tych informacji będzie możliwe po środowym posiedzeniu Rady Ministrów. Potwierdził jedynie, że kotwica budżetowa na poziomie 30 mld zł "pozostanie nienaruszona".

Przed dwoma tygodniami Woźniak alarmował, że resortowi gospodarki brakuje ok. 600 mln zł w projekcie przyszłorocznego budżetu. Minister mówił wówczas, że bez tych pieniędzy, ministerstwo nie byłoby w stanie realizować zadań związanych z restrukturyzacją górnictwa i stoczni. Brakowałoby również środków na programy wieloletnie, np. wspierania zagranicznych inwestycji w Polsce.

W projekcie budżetu na 2007 r. - rozpatrzonym wstępnie przez rząd na początku września - resort ma ok. 66 proc. środków kwoty z 2006 r. To kwota ok. 1 mld 180 mln złDI, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Projekt budżetu resortu gospodarki zmienił się "na lepsze"