Prokuratura czeka na Arkadiusza Ś.

KSA
21-12-2009, 00:00

List gończy za byłym prezesem Ponaru nie został jeszcze odwołany, bo nie wpłynęło poręczenie.

List gończy za byłym prezesem Ponaru nie został jeszcze odwołany, bo nie wpłynęło poręczenie.

Już ponad półtora miesiąca temu Sąd Okręgowy w Krakowie zgodził się na wydanie tzw. listu żelaznego Arkadiuszowi Ś., byłemu prezesowi Ponaru Wadowice. Dzięki temu mógłby on wrócić do Polski i złożyć zeznania.

— Na razie czynności z udziałem Arkadiusza Ś. nie zostały jeszcze wykonane, bo nie mamy potwierdzenia o tym, że wpłynęło do nas poręczenie — mówi Bogusława Marcinkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Dopóki na kontach prokuratury nie pojawi się 200 tys. zł od Arkadiusza Ś. — list gończy wydany za nim kilka miesięcy temu pozostanie w mocy.

— Warunkiem jego odwołania jest otrzymanie tej kwoty. Jeśli więc przed wpłatą poręczenia Arkadiusz Ś. pojawi się w kraju — zostanie zatrzymany zgodnie z obowiązującymi procedurami — tłumaczy Bogusława Marcinkowska.

Śledztwo w sprawie byłego prezesa giełdowej spółki trwa od roku. Wszczęto je na wniosek nowych władz Ponaru. Arkadiuszowi Ś. zarzuca się nadużycie uprawnień podczas transakcji kupna przez Ponar 50,5 proc. udziałów w amerykańskiej firmie Georgia Hydraulic Cylinder (GHC). Na przejęcie wydano 14 mln USD, które na początku 2008 r., gdy dokonywano transakcji, stanowiły równowartość około 34 mln zł. Ponar pisze w swoich sprawozdaniach finansowych, że nie konsoliduje wyników GHC "z uwagi na brak zweryfikowanych danych finansowych". W sprawozdaniu z III kwartału 2009 r. podaje jednak, że od stycznia do czerwca spółka miała 6,33 mln zł przychodów i 3,7 mln zł straty netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prokuratura czeka na Arkadiusza Ś.