Prokuratura szykuje ekstradycję szefa RN Huty Pokój

WST
opublikowano: 30-03-2012, 08:31

Gliwicka prokuratura jest w trakcie przygotowywania wniosku o ekstradycje Borisa Bannai, szefa rady nadzorczej Huty Pokój, donosi gazeta.pl.

W minionym tygodniu został on aresztowany w Namibii pod zarzutem popełnienia oszustw, o czym jako pierwszy donosił nasz portal „pb.pl” (czytaj: Szef rady nadzorczej Huty Pokój zatrzymany w Namibii).

Bannai ma m.in. postawiony zarzut prania brudnych pieniędzy i nielegalnego przejęcia wartych 400 mln zł akcji Huty Pokój.

W 2011 r. gliwicka prokuratura wydała za Borisem Bannai i jego synem międzynarodowy list gończy. Teraz szykuje się do pierwszej pomiędzy Namibią a Polską ekstradycji. Jest w trakcie sporządzania dokumentów potrzebnych do przetransportowania podejrzanego.

Sytuację utrudnia nieco fakt, że Bannai wyszedł za kaucją z aresztu, choć raz w tygodniu musi odwiedzać lokalny oddział Interpolu.

Boris Bannai jest obywatelem Izraela. Prowadzi m.in. działalność wydobywczą w Afryce, gdzie jest znanym handlarzem diamentów.

Jak donosi gazeta.pl Bannai od co najmniej dwóch lat nie pojawia się na spotkaniach rady nadzorczej huty, więc prokuratura w Gliwicach zdecydowała się wysłać za nim międzynarodowy list gończy. Sąd zgodził się już na jego tymczasowe aresztowanie po przylocie do Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Prokuratura szykuje ekstradycję szefa RN Huty Pokój