Prosper ustabilizował wycenę

Dariusz Karolak
10-06-2002, 00:00

Niedźwiedzie wyraźnie straciły ochotę by dalej obniżać kurs, który ustabilizował się w okolicach minimum z 13 III'01, 11,6. Wsparcie to zostało naruszone, jednak w granicach 3 proc. filtra cenowego. Poniedziałkowy wzrost jest pierwszą próbą byków odzyskania inicjatywy po fali spadkowej zapoczątkowanej 25 I, która zabrała prawie 30 proc. wartości. Mimo, że przez pozostałe sesje tygodnia kurs opadał, to jednak udało się zamknąć powyżej dziennej VAMA10, a w układzie tygodniowym powstał odwrócony młot o znacznej szerokości. Wzrost stracił impet przy dotarciu do połowy wysokości wstęgi tygodniowej, pozostawił jednak ślad na wskaźnikach, które zaczynają tworzyć układy wzrostowe. Widać to na dziennych i tygodniowych oscylatorach, widać w układzie kierunkowym.

Jeżeli wsparcie 12 zł się wybroni, będzie to wstęp do sygnału kupna dziennego Kagi, który powstanie przy zamknięciu wyższym niż 12,6. Gdyby kurs spadł poniżej 11,9 wówczas lepiej poczekać na wynik testu minimum z 9 V, 11,15. Głębsza przecena, równoznaczna z przełamaniem 20-miesięcznej linii wsparcia byłaby wstępem do kolejnej, zapewne bolesnej fali spadkowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prosper ustabilizował wycenę