Prywatne miasto z własną kryptowalutą

opublikowano: 21-02-2019, 22:00

Pierwsze prywatne miasto w Norwegii ma własny system płatniczy — informuje portal SmartCitiesWorld.net, który śledzi rozwiązania dotyczące inteligentnych miast.

Liberstad — to nazwa miasteczka — twierdzi, że jest pierwszym smart city, które oficjalnie wyemitowało własną kryptowalutę i tylko nią płaci się za usługi i pracę. Oficjalna nazwa waluty to city coin.

Zobacz także

Jest to — według portalu — bezpieczna i innowacyjna kryptowaluta, oparta na technologii City Chain Labs, czyli platformie, która umożliwia tworzenie, wdrożenie i wykorzystanie nowoczesnych usług dla inteligentnych miast i ich mieszkańców. Pomysł tworzenia lokalnych kryptowalut przez gminy był opisany w „PB” jako szokująca prognoza na 2019 r. W polskich miastach to na razie melodia przyszłości, ale w Europie staje się faktem.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu