Przed nami 11-dniowy weekend

DI, Metro
opublikowano: 11-04-2011, 07:57

Długi majowy weekend może trwać w tym roku aż 11 dni. Jeśli zaczniemy go już w Wielkanoc - uzmysławia nam dziennik "Metro".

Kalendarz wyjątkowo sprzyja w tym roku pracownikom, którzy marzą o długim odpoczynku. 1 maja wypada w niedzielę, święto 3 maja we wtorek. Biorąc cztery dni urlopu: 2, 4, 5 i 6 maja, możemy uzyskać dziewięciodniowy długi weekend. Rekordziści majówkę zamierzają połączyć z Wielkanocą, aby wypoczywać przez 11 dni, czyli od 23 kwietnia do 3 maja.

Zobacz więcej

Rekordziści majówkę zamierzają połączyć z Wielkanocą.

Rok temu, po katastrofie smoleńskiej, nie było odpowiedniej atmosfery do wypoczynku i zabawy. Jednak tym razem Polacy masowo pojadą na majówkę - przekonuje "Metro". Również mroźna zima sprawiła, że chętnych na wyjazd nie brakuje. Niektórzy zwracają również uwagę na potrzebę odreagowania i odpoczynku psychicznego po trudnym 2010 r.

Na przedłużonej majówce skorzystają hotelarze i firmy turystyczne. Mniej powodu do zadowolenia mają pracodawcy z innych branż.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Metro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu