Czytasz dzięki

Przegląd mediów - 12 września

Internet Securities
opublikowano: 12-09-2005, 09:44

Przegląd mediów

Przegląd mediów

Puls Biznesu--Polsat Cyfrowy chce podwoić liczbę klientów do 1 mln w 4 lata, docelowo chce połączenia z Cyfrą+ (4)--Żyndul: Elektrim nie złamał prawa przekazując akcje ZE PAK do Embudu (8)

Rzeczpospolita--Fiat i Ford chcą produkować w Polsce nowego Fiata 500 i Forda Ka (B3 sobota)--AFP: HP chce zwolnić w Europie Zachodniej 6 tys. pracowników, koncern odmówił komentarza (B3 sobota)--Whirlpool otworzył fabrykę kuchni we Wrocławiu (B3 sobota)--Deweloperzy oddadzą w tym roku o połowę więcej mieszkań niż w 2004 r. wg ekspertów (A1, B2 poniedziałek)--TNS OBOP: PO ma 38% poparcia, PiS – 23% (A4 poniedziałek)

Gazeta Wyborcza--PO i PiS przyznają, że prawdopodobnie nie zdążą wprowadzić zmian podatkowych od 2006 r. (1 sobota)--PO i PiS nie chcą wprowadzać podatku katastralnego (1 poniedziałek)

Parkiet--Elektrim Telekomunikacja chce, by akcje ZE PAK wróciły do Elektrimu (3 sobota)--Deutsche Bank: „uczciwy” parytet złotego do euro to 3,86 (7 sobota)--Minister rolnictwa rozmawia z MinFin o obniżce akcyzy na olej napędowy (7 sobota)--Enel-Med. chce wejść na GPW w I kw. 2006 r. (4 poniedziałek)

Gazeta Prawna--MSP musiałoby zapłacić 7 mld zł odkupując akcje PZU od Eureko oraz ok. 5 mld zł odszkodowania wg gazety (9)

ISB--Orłowski: Polska nie wykorzystuje okresu wzrostu PKB do zmniejszania deficytu, który nie będzie spadał w następnych latach bez głębokich reform--Agencja Fitch umieściła ratingi BOŚ na liście obserwacyjnej z możliwością ich podwyższenia w reakcji na zapowiedź SEB, że ogłosi w poniedziałek ofertę na zakup 52,69% akcji banku--Credit Suisse Life & Pensions PTE kupi za 135 mln zł PTE i OFE Dom--Prezes PGNiG spodziewa się znacznej nadsubskrypcji w zapisach na akcje spółki--PGNiG zacznie wypłacać dywidendę od poziomu wynoszącego 5% rocznego zysku i stopniowo będzie go zwiększać do poziomu poniżej 30%--PGNiG zamierza podpisać w październiku list intencyjny w sprawie budowy terminala gazu LNG o mocy przetwórczej do 5 mld m. sześc. gazu--W ramach dywersyfikacji dostaw PGNiG jest zainteresowane projektami nowych gazociągów: Nabucco i Sarmackiego--PGNiG rozpoczęło dostawy gazu z Ukrainy, do 2020 roku do Polski będzie mogło docierać ok. 200 mln m sześc. gazu rocznie--Rząd i koncern LG Philips LCD podpisali w piątek umowę ramową dotyczącą budowy w Kobierzycach pod Wrocławiem fabryki monitorów ciekłokrystalicznych LCD-- Rząd planuje ogłosić do 25 września 10 kolejnych projektów inwestycyjnych, dzięki którym bezpośrednie inwestycje zagraniczne zbliżą się do 10 mld USD--Prezydent Aleksander Kwaśniewski nie zdecydował jeszcze o dacie pierwszego posiedzenia nowego Sejmu--MSP otrzymało 6 ofert wiążących w procesie prywatyzacji Elektrowni Kozienice--Enea nie wyklucza możliwości utworzenia konsorcjum przy zakupie większościowego pakietu akcji Elektrowni Kozienice--Grupa Lafarge, francuski koncern specjalizujący się w produkcji materiałów budowlanych, podpisał z Hewlett-Packard Polska umowę outsourcingową na uruchomienie, i utrzymanie środowiska IT regionalnego centrum usług informatycznych o wartości ponad 10 mln zł--ARP zaproponowała spółkę Adamed jako dziewiątego już inwestora, który ma być dołączony do listy chętnych na kupno 47,5% akcji Jelfy--KPWiG udzieliła zezwolenia na przekroczenie przez SEB pakietu akcji BOŚ, zapewniającego przekroczenie 50% ogólnej liczby głosów na WZ--Sąd rejonowy w Gdańsku zdecydował o zakończeniu postępowania upadłościowego Wirtualnej Polski SA, dzięki czemu TP SA odzyskała kontrolę nad tą spółką--Poczta Polska wypracowała ponad 320 mln zł zysku netto w I poł. 2005 roku przy przychodach na poziomie 3.276 mln zł--Getin Holding podpisał z 12 bankami umowy kupna łącznie 200 mln akcji, czyli 99,91% kapitału i głosów Wschodniego Banku Cukrownictwa SA za 210 mln zł

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane