Przegląd mediów - 6 marca

Internet Securities
opublikowano: 06-03-2006, 08:45

Przegląd mediów - 6 marca

Przegląd mediów - 6 marca

Rzeczpospolita--PiS grozi złożeniem wniosku o samorozwiązanie Sejmu, jeśli Samoobrona i LPR nadal będą nielojalne (A1, A3 sobota)--MinFin zakończyło prace nad nowelą ustawy o VAT, porządkująca przepisy; rząd przyjmie ją do końca marca (B1 sobota)--Według rynkowych pogłosek Axel Springer może opóźnić debiut nowego dziennika, gdyż przymierza się do kupna Orkli Media i przejęcia „Rzeczpospolitej” (B3 sobota)--GM dementuje pogłoski o chęci zakupu FSO, w ciągu miesiąca chce wynegocjować z AwtoZAZ-em kwestię nowego modelu dla Żerania (B3 sobota)--Rozwadowski: Dokupienie akcji Polkomtela nie powinno wpłynąć na wysokość dywidend z KGHM i PKN Orlen (B3 sobota)--Moordy’s: Rating polski nie pogorszy się, jeśli w kolejnych latach rząd będzie się trzymał założonych poziomów deficytu (B5 sobota)--Dwa martwe łabędzie znalezione w Toruniu miały ptasią grypę (A1, A3 poniedziałek)--Rokita: PO nie poprze wniosku PiS o samorozwiązanie Sejmu (A5 poniedziałek)

Gazeta Wyborcza--Kaczyński rozpoczyna poszukiwanie następcy Balcerowicza w NBP (31 sobota)--Pietraszkiewicz: Uregulowania walutowych kredytów hipotecznych wejdą w życie najwcześniej w II połowie roku (31 sobota)--J. Onyszkiewicz nowym szefem Partii Demokratycznej demokraci.pl (7 poniedziałek)--Gosiewski: PiS rozważa doprowadzenie do ograniczenia składu RPP w tej kadencji (24 poniedziałek)

Parkiet--Zarząd KGHM wymienił większość dyrektorów w firmie (1 sobota)--KE wszczęła formalne postępowanie przeciwko Polsce w sprawie KDT (9 sobota)--Ptasia grypa w Polsce może ograniczyć spożycie drobiu o ok. 10% wg producentów (1 poniedziałek)--ARP przekaże do MSP zrestrukturyzowane spółki, zajmie się głównie wspieraniem rozwoju firm (6 poniedziałek)

Puls Biznesu--Firmy zarządzające SSE chcą przedłużyć ich działanie do 2025 r. z 2017 r. (7)--Konsorcjum banków na czele z ING BSK zgodziło się na konwersję 33,5-66,2 mln zł długu Stalexportu (9)

ISB--CA IB podniósł do ‘trzymaj’ rekomendację dla akcji PKN Orlen, wycena 61 zł--Wskaźnik koniunktury giełdowej Wigometr spadł o 26 pkt, do -44 pkt--Złoty osłabił się w piątek z powodu ECB i polityki--Ceny większości akcji poszły w dół w piątek--ZBP wraz z GINB przyjął 3-stopniową strategię regulacji kredytów walutowych--Rynek długu dość nerwowy, czeka na określenie koszyka inflacyjnego--Strata netto spółki Enea spadła do 14,17 mln zł w IV kw. 2005 r.--Strata netto grupy Enea spadła do 6,66 mln zł w IV kw. 2005 r.--DM Millennium obniżył dla BZ WBK rekomendację z ‘neutralnie’ do ‘redukuj’--DM Millennium utrzymał dla Agory rekomendację ‘akumuluj', wycena 58,3 zł--MSP prosi KNB o nieudzielenie zgody UniCredito Italiano w kwestii Banku BPH--Strata netto WSiP wzrosła do 53,44 mln zł w IV kw. 2005 r.--KRRiT ogłasza konkurs na prezesa UKE--Strata netto grupy WSiP spadła do 24,36 mln zł w IV kw. 2005 r.--CU TUnŻ ograniczyło w 2005 r. dynamikę spadku polis--CU: Ubezpieczenia na życie stanowią już 48% całego rynku--MinFin zaoferuje w poniedziałek bony roczne za 1,0 mld zł--Udział TFI i OFE w kapitalizacji GPW wzrósł do 11,4% w styczniu 2006 r.--Ciech parafował umowę kupna ZCh Zachem z pakietem inwestycyjnym 148 mln zł--PEP miał 0,42 mln zł straty netto w 2005 r.--Zysk netto grupy PEP wzrósł do 9,34 mln zł w 2005 r.--Zysk netto Impexmetalu spadł do 3,74 mln zł w IV kw. 2005 r.--Zysk netto grupy Impexmetal wzrósł do 11,55 mln zł w IV kw. 2005 r.--Przychody grupy LPP wzrosły w I-II o 10% do 101 mln zł--Spółka Emaksu ma umowę serwisową na 5 mln zł z PSE - Operator--Suprema Securities dostała pozwolenie KPWiG na działalność w Polsce--Należąca do litewskiego Sanitasu spółka ma 6,5% akcji Jelfy--WSiP rozpoczną negocjacje z inwestorami na temat Wkry--B. Grabowski prezesem Skarbiec AMH--KPWiG zatwierdziła prospekt Alchemii w związku z ofertą publiczną akcji serii D--Na rynku walutowym złoty lekko osłabiony, ale jest szansa na odbicie--Wezwanie UniCredito Italiano na akcje Banku BPH zakończyło się fiaskiem--Na GPW możliwy początek na lekkim minusie, potem uspokojenie

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane