Przemyt dzikich birmańskich słoni

opublikowano: 09-07-2014, 00:00

PRAWO: Dzikie słonie są przetrzymywane w straszliwych warunkach w Birmie przez przemytników, którzy chcą wznowić nielegalny, ale lukratywny handel — napisała w najnowszym raporcie organizacja Traffic.

Zobacz więcej

FOT. BLOOMBERG

Twierdzi, że odrodzenie przemytu może zagrozić przetrwaniu słoni w tym kraju. Studium opracowane przez sieć monitoringu przyrody wskazuje, że w latach 2011-13 r. co najmniej 81 słoni zostało nielegalnie schwytanych i przeznaczonych na sprzedaż do branży turystycznej w Tajlandii. Zwierzęta są wykorzystywane głównie do celów rozrywkowych w różnych odmianach cyrków i przedstawień oraz wykorzystywane w roli zwierząt pociągowych na obozach trekkingowych. W ostatnich latach cena młodych słoni znacząco wzrosła. Bieżąca wartość rynkowa wynosi około 33 tys. USD. Najwięcej zwierząt nadal trafia do Tajlandii. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu