Przeprowadzka Lokat Budowlanych

ANP
opublikowano: 11-03-2010, 00:00

Najpierw emisja połączeniowa, potem ewentualnie z prawem poboru i skok na główny parkiet — oto plan spółki.

Najpierw emisja połączeniowa, potem ewentualnie z prawem poboru i skok na główny parkiet — oto plan spółki.

Na 7 kwietnia dewelopersko-budowlana firma Lokaty Budowlane (dawna Fabryka Diet) zwołała nadzwyczajne walne. To na nim będzie głosowana połączeniowa emisja akcji skierowana do właścicieli spółki Osiedle Poniatowskie. W planach jest również przegłosowanie uchwały o podniesieniu kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego o kwotę ponad 9,5 mln zł.

— Planujemy przenieść się na główny parkiet GPW. Spełniamy warunek kapitalizacji przekraczającej 40 mln zł. Pozostaje kwestia free floatu — mówi Marek Kwiatkowski, prezes Lokat Budowlanych, a po kwietniowym walnym właściciel 96 proc. akcji.

Tymczasem warunkiem przejścia na główny parkiet jest free float na poziomie 25 proc.

— W uchwałach na walne znalazł się punkt o podwyższeniu kapitału, ale nie wykluczamy również przeprowadzenia emisji z prawem poboru skierowanej do dotychczasowych akcjonariuszy. To zwiększy rozproszenie akcjonariatu bez negatywnego wpływu na wartość akcji i wydaje się na dziś najlepszym rozwiązaniem. Zależy nam na emisji, która nie wymaga pisania prospektu [emisja do 2,5 mln EUR — przyp. red.]. Jej wartość mogłaby zatem wynieść 9 mln zł — dodaje Marek Kwiatkowski.

Decyzje dotyczące kolejnej emisji zostaną podjęte po zamknięciu procesu połączenia, czyli w pierwszym półroczu 2010 r. Na rynku głównym spółka może pojawić się już pod koniec tego roku.

Lokaty Budowlane realizują obecnie dwie inwestycje: budowę centrum hotelowo-konferencyjnego w miejscowości Święcice oraz budowę kameralnego apartamentowca w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu