Przestępcy polują na golfy

opublikowano: 04-02-2014, 00:00

Polscy złodzieje w 2013 r. najczęściej kradli volkswageny i audi, stawiając na zarobek przede wszystkim ze sprzedaży samochodów na części zamienne.

Najpopularniejszy model wśród złodziei to volkswagen golf. Amatorów na niego jednak ubywa — w ubiegłym roku skradziono o 137 samochodów tej marki mniej niż rok wcześniej. Z dziesiątki najpopularniejszych wśród złodziei aut wypadło też cinquecento i skoda octavia, „awansowały” natomiast ford mondeo i toyota corolla. Według ekspertów, złodziei muszą bać się przede wszystkim właściciele najlepiej wyposażonych aut.

— Zarówno statystyki Ergo Hestii, jak i policyjne dane wskazują, że z roku na rok w Polsce ginie coraz mniej pojazdów. Jednocześnie zauważamy, że z roku na rok rośnie średnia wartość kradzionych pojazdów. Trend wskazuje, że nabywcy aut luksusowych muszą liczyć się z rosnącym ryzykiem ich utraty — mówi Tomasz Tkaczyk z Hestia Loss Control.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu