Czytasz dzięki

Przesyłki paliwem dla taksówkarzy [PODCAST]

opublikowano: 15-10-2020, 10:00

W dzisiejszym Podcaście Antykryzysowym rozmawiamy o branży taksówkarskiej, o tym o ile spadła liczba przejazdów w czasie pandemii, o tym jak taksówkarze zostali kurierami, o obecnej sytuacji i perspektywach, a także o nowych przepisach, czyli tzw. Lex Uber i wielu innych ważnych dla branży sprawach. Posłuchajcie.

- Liczba kursów, zwłaszcza w marcu, podczas lockdownu, spadła gwałtownie i to właściwie w ciągu kilku dni. Branża odnotowała wtedy spadki rzędu 60-70 proc.jeżeli chodzi o liczbę przejazdów, natomiast ten stan nie trwał długo. Właściwie od początku lockdownu przenieśliśmy część naszej aktywności na usługi alternatywne, bo okazało się, że na takowe jest zapotrzebowanie. I mówię tutaj o przewozie osób między miastami, o przewozie dokumentów i dowozie różnego rodzaju dóbr. Ten ruch zaczął się więc dość szybko odbijać i w wakacje osiągnęliśmy poziom mniej więcej 70-75 proc. liczby przejazdów, które notowaliśmy przed pandemią - mówi Jarosław Grabowski, prezes iTaxi. 

W ostatnich dniach uważnie obserwujemy sytuację. Na razie nie wpłynęła ona jeszcze na liczbę oraz wartości przejazdów, aczkolwiek spodziewamy się, że jeżeli liczba zakażeń będzie postępowała w takim tempie, to mimo braku oficjalnego lockdownu, po prostu część osób będzie częściej decydować się na zostanie w domu i być może okaże się, że te spadki liczby przejazów będą również na jesieni - dodaje Grabowski. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane