Przez ostatnie mrozy drożeją warzywa

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
25-01-2006, 11:29

Silne mrozy przełożyły się na wyższe ceny warzyw - wynika z danych Rynku Hurtowego w podwarszawskich Broniszach. W związku z pogodą mniej chętnie odwiedzamy poza tym bazary i targi, przez co handlowcy narzekają na mniejsze obroty.

Silne mrozy przełożyły się na wyższe ceny warzyw - wynika z danych Rynku Hurtowego w podwarszawskich Broniszach. W związku z pogodą mniej chętnie odwiedzamy poza tym bazary i targi, przez co handlowcy narzekają na mniejsze obroty.

Od ostatniej soboty więcej trzeba płacić między innymi za ziemniaki, cebulę, kapustę i warzywa korzenne. Ale to nie koniec podwyżek - importerzy zapowiadają stopniowy wzrost cen warzyw spod osłon - chodzi na przykład o ogórki i pomidory sprowadzane z Holandii, Hiszpanii i Włoch. Nie zmieniły się za to ceny pieczarek, jabłek krajowych oraz owoców z importu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Przez ostatnie mrozy drożeją warzywa