Przychody Alibaby przewyższyły szacunki

opublikowano: 13-05-2021, 13:55

Największa chińska platforma handlu elektronicznego zgłosiła w czwartek prognozowany wzrost przychodów kwartalnych o 64 proc. Dobre wyniki finansowe zostały przyćmione przez odwołanie IPO fintechu Ant Group oraz gigantyczną karę od chińskich organów regulacyjnych, pisze Reuters.

Przychody w pierwszym kwartale do ​​187,4 mld juanów (29,03 mld USD). Analitycy ankietowani przez Refinitiv oczekiwali, że wyniosą 180,41 mld juanów.

Strata netto przypadająca na zwykłych akcjonariuszy wyniosła 5,48 mld juanów, czyli 1,99 juana na amerykańską akcję depozytową (ADS), w porównaniu z zyskiem w wysokości 3,16 mld juanów, czyli 1,16 juana na ADS rok wcześniej.

Akcje Alibaby notowane na amerykańskich giełdach spadły o ponad 30 proc. w porównaniu z rekordowymi poziomami pod koniec października ubiegłego roku, gdy założyciel firmy, miliarder Jack Ma, wygłosił w Szanghaju przemówienie, w którym skrytykował chińskie organy nadzoru finansowego. Od tego czasu holding Alibaba znalazł się na cenzurowanym. Władze Chin doprowadziły do odwołania zaplanowanej na listopad ub.r. pierwszej oferty publicznej fintechu AntGroup, a w kwietniu firma otrzymała astronomiczną karę w wysokości 18,2 mld juanów (ok. 2,75 mld USD) za nadużywanie dominującej pozycji na rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane