Przygasła gwiazda Króla Obligacji

opublikowano: 25-08-2017, 18:34
aktualizacja: 25-08-2017, 18:36

Od zanotowanego 11 miesięcy temu szczytu aktywa zarządzanego przez Jeffreya Gundlacha funduszu DoubleLine Total Return Bond zmniejszyły się o 13 proc.

Zobacz więcej

Jeffrey Gundlach, zarządzający funduszem DoubleLine Total Return. Fot. Bloomberg.

Aktywa spadły w lipcu do 53,6 mld USD, po tym jak w ostatnich trzech latach zwany Królem Obligacji zarządzający osiągał jedynie nieco lepsze od rynku wyniki. Bił indeks o 0,5 punktu proc. rocznie, podczas gdy w latach 2010-2013 – aż o 5,6 punktu. To oznaka, że aktywnym zarządzającym coraz trudniej osiągać ponadprzeciętne wyniki, komentuje Bloomberg.

Przez większość swojej kariery Jeffrey Gundlach wypracowywał ponadprzeciętne stopy zwrotu, nawet jeśli czasem trafiał mu się gorszy rok. Tym razem powrót do dużo lepszych od rynku wyników utrudnić może rozrośnięcie się aktywów jego funduszu oraz rozpowszechnienie biernie zarządzanych funduszy naśladujących zyskowne strategie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy