Czytasz dzięki

PSL przeciw podwyżce stawek akcyzy na paliwa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-08-2005, 16:04

Polskie Stronnictwo Ludowe sprzeciwia się podwyżce stawek akcyzy na paliwa silnikowe. Zdaniem Stronnictwa, jest to "kolejny zamach na portfele Polaków".

Polskie Stronnictwo Ludowe sprzeciwia się podwyżce stawek akcyzy na paliwa silnikowe. Zdaniem Stronnictwa, jest to "kolejny zamach na portfele Polaków".

    W oświadczeniu przesłanym w środę PAP, PSL stwierdza, że "przy aktualnych cenach paliw należy obniżać, a nie podwyższać stawki akcyzy na benzynę i olej napędowy". "Tak dyktuje troska o rozwój gospodarczy kraju i polskie przedsiębiorstwa tworzące nowe miejsca pracy oraz interes polskich konsumentów" - czytamy w oświadczeniu.

    Zdaniem PSL, "podwyższanie i tak już wysokiej akcyzy byłoby wysoce szkodliwym absurdem gospodarczym". Stronnictwo zapowiada także, że w przyszłym Sejmie "nie poprzez budżetu uwzględniającego wyższe stawki akcyzy na benzynę i olej napędowy".  

    Jak poinformowała środowa "Rzeczpospolita", założenia do przyszłorocznego budżetu zakładają podwyżkę akcyzy na niektóre towary. Według dziennika, "zmienić się mają stawki akcyzy na paliwa silnikowe", co oznacza, że "może podrożeć benzyna i olej napędowy". Jak zaznaczyła "Rz", podwyżka ma wynieść 1,5 proc. czyli "tyle ile zakłada inflacja na przyszły rok".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane