Publiczne dane w rękach obywateli

opublikowano: 30-06-2015, 00:00

Zwycięzcy „Danych po warszawsku” dostaną wsparcie w przekształcaniu aplikacji w prawdziwy biznes.

Warszawski.ninja, czyli mobilny system, którego użytkownicy będą mogli na bieżąco informować się nawzajem o opóźnieniach i zmianach w rozkładzie komunikacji miejskiej, zdobył główną nagrodę w konkursie „Dane po warszawsku”.

Został uznany za najlepszą aplikację, wykorzystującą warszawskie dane publiczne. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio projektom: Kurtyna w górę (zadaniem aplikacji jest promocja miejskich wydarzeń kulturalnych, organizowanych przez niezależnych twórców i niszowe środowiska artystyczno-kulturalne)oraz Bezpieczna Warszawa (aplikacja instruująca, gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia; pozwala też o zagrożeniu powiadomić najbliższych).

Autorzy wyróżnionych w konkursie aplikacji otrzymali po 5 tys. USD; mogą też liczyć na „biznesową opiekę” nad projektami i pomoc w zaistnieniu na rynku.

Dodatkowo przyznano nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy — otrzymał ją projekt GeoHermes. Jest to mobilny przewodnik turystyczny dla mieszkańców miasta oraz turystów, który pokaże im Warszawę, jakiej nie znają. Ma zawierać także mniej popularne trasy turystyczne, których nie sposób znaleźć w standardowych informatorach. Użytkownicy będą mogli samodzielnie uzupełniać przewodnik,rekomendując innym ciekawe miejsca i zabytki. Największą przychylność publiczności zdobyła natomiast Rolkowa Mapa Warszawy. Aplikacja ma wskazywać najbardziej komfortowe i bezpieczne trasy w mieście. Są one podzielone na trzy stopnie trudności — od najprostszych (dla początkujących rolkarzy) po najbardziej wymagające. Nagrodą w tej kategorii było 4 tys. zł. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu