Puławy wzięły Tarnów

opublikowano: 29-04-2013, 15:45

Potwierdziły się doniesienia "Pulsu Biznesu". Grupą Azoty pokieruje Paweł Jarczewski. To już oficjalne.

Komunikat Grupy Azoty >>

Paweł Jarczewski FOT. MW
Paweł Jarczewski FOT. MW
None
None

Karuzela na najbardziej eksponowanych stołkach w kraju rozkręciła się w poniedziałek na całego. Po zdymisjonowaniu Jarosława Gowina, odwołaniu prezes PGNiG Grażyny Piotrowskiej-Oliwy oraz prezesa Polskie Agencji Żeglugi Powietrznej Krzysztofa Banaszka wieczorem przyszła pora na Jerzego Marciniaka, prezesa Grupy Azoty.

Rada nadzorcza drugiego największego producenta nawozów w Europie – w której karty rozdaje Skarb Państwa -  zdecydowała, że na stanowisku zastąpi go Paweł Jarczewski, dotychczasowy prezes Azotów Puławy.

Tym samym potwierdziły się nasze doniesienia – jako pierwsi informowaliśmy, że Jerzy Marciniak, który stał na czele Azotów Tarnów od 2008 r., nie będzie już dłużej szefował połączonej chemicznej grupie, do której podczas jego kadencji weszły wielkie zakłady w Policach, Kędzierzynie i, ostatnio, w Puławach.

Do zmian na kierowniczych stanowiskach w Azotach doszło, choć tuż po naszej publikacji związkowcy z zakładu w Tarnowie apelowali do rady nadzorczej spółki, a także do premiera Donalda Tuska i ministra Włodzimierza Karpińskiego o „wstrzymanie się od decyzji personalnych”, które „nie mają żadnego merytorycznego uzasadnienia”.

Nieoficjalnie decyzja o odwołaniu Jerzego Marciniaka zapadła m.in. właśnie w celu uspokojenia nastrojów pracowniczych – tyle że nie w Tarnowie, ale w największym w grupie zakładzie w Puławach, gdzie narastały obawy o marginalizację na rzecz tarnowskiej centrali.

"Puls Biznesu" informował o zmianie w poniedziałkowym wydaniu. Tekst przeczytasz TUTAJ>>

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane