PŻB wznawia połączenie do Ystad

Cezary Pytlos
opublikowano: 12-05-1999, 00:00

PŻB wznawia połączenie do Ystad

Od 1 czerwca Polska Żegluga Bałtycka, kołobrzeski przewoźnik promowy, uruchomi połączenie ze Świnoujścia do Ystad. PŻB był już obecny na tej trasie — do 1995 r. Później linię zamknięto, a uruchomiono połączenie do Malmoe.

Wejście promu Silesia na trasę do Ystad stanowi silną konkurencję dla drugiego polskiego przewoźnika — Unity Line ze Świnoujścia. Do Ystad pływa bowiem prom Polonia, zarządzany przez Unity.

Unity Line, jako spółka wyspecjalizowana w zarządzaniu promami, przed sezonem żeglugowym starała się objąć zarządem operacyjnym promy PŻB. Pierwotną propozycję oddania pod kontrolę Unity wszystkich statków zarząd PŻB odrzucił na początku roku.

— Zgodziliśmy się na ewentualne przekazanie zarządu nad Silesią, ale Unity Line nie przyjęła naszych warunków — poinformował Igor Wysocki z działu marketingu i sprzedaży PŻB.

Obecnie pięć promów Polskiej Żeglugi Bałtyckiej obsługuje połączenia do Malmoe, Nyneshamn, Kopenhagi, Ronne i od 1 czerwca do Ystad. CP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Cezary Pytlos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PŻB wznawia połączenie do Ystad