PŻM już po audycie

Bogdan Tychowski
opublikowano: 12-05-2005, 00:00

Po trwającym kilka miesięcy zamieszaniu wokół Polskiej Żeglugi Morskiej sytuacja w firmie się normalizuje.

Krzysztof Żyndul, wiceminister skarbu, doprowadził do zorganizowania jednego konkursu na dyrektora Polskiej Żeglugi Morskiej (wcześniej były dwa — zorganizowany przez resort i przez PŻM), a następnie przeprowadził audyt właścicielski.

Sprawdzona

W Polskiej Żegludze Morskiej zakończył się audyt właścicielski, przeprowadzony przez audytorów Ministerstwa Skarbu Państwa, pod kierownictwem Wojciecha Parzyńskiego, zastępcy dyrektora Departamentu Prawnego MSP. Według przedstawicieli resortu, raport z prac audytu powinien być gotowy jeszcze w tym tygodniu.

— Audytorzy pracowali bardzo intensywnie, prawie przez tydzień, mając dostęp do wszelkich dokumentów, jakich zażądali. Nie mogło być inaczej — przedsiębiorstwo jest całkowicie transparentne i nie ma nic do ukrycia — mówi Krzysztof Gogol, doradca dyrektora PŻM ds. mediów.

Nowy dyrektor

W ciągu najbliższych dni ma zostać rozstrzygnięty konkurs na nowego dyrektora naczelnego PŻM. Przedwczoraj rozpoczęły się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Przystąpiły do nich dwie osoby: Andrzej Golik, obecnie zatrudniony w spółce Polsteam Benelux, i Paweł Szynkaruk, zastępca dyrektora Zakładu Eksploatacji Floty PŻM. To właśnie spośród nich komisja konkursowa wybierze 16 maja nowego dyrektora PŻM.

Zgodnie z ustawą o przedsiębiorstwach państwowych, ostateczny głos będzie jednak miała Rada Pracownicza PŻM. Wyłoniony kandydat na dyrektora rozpocznie pracę dopiero po zaakceptowaniu przez samorząd pracowniczy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Aktualności / PŻM już po audycie