PZU szuka speca od finansów

Grzegorz Nawacki
05-10-2010, 11:19

Do końca roku gigant chce uzupełnić zarząd przez konkurs. Krótką listę przygotują head hunterzy.

Ruszył konkurs do zarządu PZU. Musi się rozstrzygnąć do końca roku, kiedy to wygaśnie oddelegowanie z rady do zarządu Dariusza Filara. Poszukiwana jest osoba od finansów, która zostanie CFO.

- Konkurs chcemy przeprowadzić w możliwe najszybszym terminie. Myślę, że nie będziemy potrzebowali trzech miesięcy. Idealny kandydat to taki, który posiada dobre doświadczenie w spółce o podobnym profilu, najlepiej giełdowej – mówi Marzena Piszczek, przewodnicząca rady nadzorczej PZU.

Teoretycznie zgłosić się może każdy, ogłoszenie wkrótce pojawi się w prasie. Ale do najlepszych kandydatów zapukają emisariusze PZU.

- Nie będziemy siedzieli przez tydzień i czytali wszystkie CV, które wpłyną. Wstępnej selekcji dokonają head hunetrzy – mówi Andrzej Klesyk, prezes PZU.

- Pochylimy się na krótką listą trzech, może czterech kandydatów. Będą rozmawiali z radą i zarządem i choć to prezes zgodnie ze statutem wskazuje kandydata to myślę, że wybierzemy go wspólnie – mówi Marzena Piszczek.

Kandydata skusić ma m.in. nowy poziom wynagrodzeń. Rada nadzorcza kilka dni temu przyznała zarządowi podwyżki, ale nie ujawnia do jakiego poziomu.

- Warunki składają się z dwóch elementów: wynagrodzenia stałego i premii rocznej, w porównaniu do kominówki są zdecydowanie lepsze. Jednak to pierwszy krok, komitet nominacji i wynagrodzeń, który opracowuje kompleksowy system wynagrodzeń uwzględniający krótko i długoterminowe cele i od tego uzależniający premier. Parametrów jest wiele: poziom kosztów, oszczędności, wartości dla akcjonariuszy, zysku – mówi Marzena Piszczek.

Więcej o konkursie PZU czytaj w jutrzejszym „Puls Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / PZU szuka speca od finansów