Qualcomm odrzuca wyższą ofertę od Broadcom

opublikowano: 09-02-2018, 11:44
aktualizacja: 09-02-2018, 11:45

Ta oferta jest „najlepsza i ostatnia“ oświadczył Broadcom odnosząc sie do 146 mld USD proponowanych za przejęcie konkurencyjnego producenta chipów Qualcomm. Ten uznał jednak ofertę za niewystarczającą, informuje Spiegel.de.

Zarząd Qualcomm odrzucił jednak zawczasu podwyższoną już ofertę przejęcia.
Po podwyższeniu Broadcom proponuje 82 USD za walor Qualcomm, wobec 70 USD proponowanych wcześniej. 

Broadcom
Zobacz więcej

Broadcom fot. Bloomberg

Oznacza to, że za całość przejmowanych akcji Broadcom zapłaciłby 121 mld USD. Ponadto oferta zakładała również przejęcie za 25 mld USD zobowiązań, jeśli zgodnie z planem Qualcomm przejmie swojego konkurenta firmę NXP.

Los działalności licencyjnej Qualcomm jest kluczem do przyszłości spółki. Firma jest wyjątkowa w branży mikroprocesorów, ponieważ większość jej zysków pochodzi z opłat za patenty, które obejmują podstawy wszystkich współczesnych systemów telefonicznych. Ten napływ gotówki napędza wiodące w branży badania i projektowanie, co z kolei pomaga oddziałowi spółki tworzyć układy scalone, które dominują w branży smartfonów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Qualcomm odrzuca wyższą ofertę od Broadcom