Qualiflyer Group rozwija sieć połączeń

Lisowski Artur
opublikowano: 22-05-2000, 00:00

Qualiflyer Group rozwija sieć połączeń

Od czerwca przybędzie rejsów do Brukseli

DWA RODZAJE: Połączenia ze stolicą Belgii obsługiwać będą maszyny typu Embraer i Airbus — mówi Maria Kowalewska z Belgijskich Linii Lotniczych Sabena. fot. Grzegorz Kawecki

Na nowych połączeniach lotniczych do stolicy Belgii skorzystają głównie ludzie biznesu, którzy często odwiedzają to miasto w interesach. Według przedstawicieli Quali-flyer Group, na dodatkowych rejsach zyska również samo lotnisko w Brukseli.

Już od 4 czerwca 2000 r. Belgijskie Linie Lotnicze Sabena uruchomią wieczorne połączenia z Brukseli do Warszawy. Maszyny belgijskiego przewoźnika będą latać o 19.35. Na płycie warszawskiego lotniska pasażerowie wylądują o 21.45. Dzień później do rozkładu lotów wprowadzone zostaną również poranne rejsy z Warszawy do stolicy Belgii. Airbusy Sabeny będą odlatywały z Okęcia o 7.20, a przylatywały do Brukseli o 9.35. Połączenia te powinny szczególnie zainteresować osoby, które odbywają podróże służbowe do tego miasta.

— Sabena już od dłuższego czasu starała się o większą częstotliwość połączeń z Warszawy. Dopiero teraz jednak udało nam się je wprowadzić do rozkładu — mówi Maria Kowalewska z Belgijskich Linii Lotniczych Sabena.

Nowe rejsy stwarzają również wiele nowych możliwości dla Brukseli jako lotniska tranzytowego. Dotychczas bowiem, przelot do wielu portów lotniczych w Europie oznaczał konieczność noclegu w stolicy Belgii.

Rozwój sieci

Na otwarcie nowego połączenia z Brukselą miało wpływ wykupienie części akcji Polskich Linii Lotniczych LOT przez SairGroup. Pierwszym krokiem, jaki podjęli członkowie aliansu Qualiflyer w Polsce, było jednak zwiększenie liczby rejsów do Zurychu z dwóch do czterech dziennie.

— Poprzednio Sabena oferowała jedno połączenie dziennie, obecnie aż cztery — w tym dwa własne rejsy Sabeny oraz dwa rejsy codeshare we współpracy z PLL LOT — wyjaśnia Maria Kowalewska.

Nowe biuro

Ważną inwestycją aliansu Qualiflyer w Polsce było również powstanie nowego biura Swissair/ Sabeny na Okęciu. Pasażerowie obu linii dokonują odprawy biletowo-bagażowej w stanowiskach oznaczonych symbolem Quali- flyer Group Swissair/Sabena.

— Odprawy można już dokonać na wiele godzin przed odlotem. Do dyspozycji członków programu Qualiflyer na lotnisku w Zurychu, Genewie i Brukseli czekają samochody Smart. Dla osób planujących urlop w Alpach Szwajcarskich mamy również ofertę Fly and Rail Baggage. Bagaż za dodatkową opłatą dostarczany jest z lotniska do wybranej stacji kolejowej w Szwajcarii — wyjaśnia Rolf Koller, dyrektor generalny biura Szwajcarskich Linii Lotniczych Swissair w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Lisowski Artur

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Qualiflyer Group rozwija sieć połączeń