Rabobank zaleca ostrożność na złotym

opublikowano: 26-10-2015, 07:36

Zwycięstwo PiS w wyborach parlamentarnych oznacza wzrost prawdopodobieństwa, że partia będzie realizowała swoje „bardzo populistyczne” obietnice, co może zdestabilizować finanse, powiedział Piotr Matys, strateg Rabobank International w Londynie.

Matys powiedział, że niepokoi go zapowiedź PiS wykorzystania banku centralnego do stymulacji gospodarki. Mimo wszystko oczekuje jednak, że złoty umocni się do 4,05 za euro w okresie najbliższych 12 miesięcy, do czego przyczynią działania stymulacyjne Europejskiego Banku Centralnego. Matys uważa jednak, że złoty nie będzie już uważany za „bezpieczną przystań” wśród walut gospodarek wschodzących po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości. 

W poniedziałek ok. 7:40 euro notowane było po 4,2632. Oznacza to ok. 0,2 proc. wzrost w porównaniu z kursem z niedzieli rano.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rabobank zaleca ostrożność na złotym