Czytasz dzięki

Rada nadzorcza PKO BP ponowne powołała na prezesa Zbigniewa Jagiełłę

  • PAP
opublikowano: 27-05-2020, 16:01
aktualizacja: 27-05-2020, 16:30

Zbigniew Jagiełło, dotychczasowy prezes PKO Banku Polskiego, został ponownie powołany na szefa tej instytucji przez radę nadzorczą, poinformował bank w środowym komunikacie.

Zobacz więcej

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP

Fot. Marek Wiśniewski

W komunikacie napisano, że Zbigniew Jagiełło jest prezesem zarządu PKO Banku Polskiego od października 2009 roku i był powoływany na kolejne kadencje w 2011, 2014 i 2017 roku. Wcześniej przez blisko 9 lat pełnił funkcję prezesa zarządu Pioneer Pekao TFI SA. W globalnej strukturze Pioneer Investments nadzorował także dystrybucję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).

Jagiełło to absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Ukończył również Podyplomowe Studia Menedżerskie prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i Uniwersytet Gdański, gdzie uzyskał tytuł Executive MBA, certyfikowany przez Rotterdam School of Management, Erasmus University.

W środowym komunikacie bank poinformował, że rada nadzorcza PKO BP powołała również ośmiu wiceprezesów: Rafała Antczaka, Rafała Kozłowskiego, Maksa Kraczkowskiego, Mieczysława Króla, Adama Marciniaka, Piotra Mazura, Jakuba Papierskiego i Jana Emeryka Rościszewskiego.

Bank wskazał w informacji, że pod kierownictwem obecnego zarządu na dwa lata przed czasem zrealizował finansowe cele strategii na lata 2016-2020 "Wspieramy rozwój Polski i Polaków" oraz przygotował i wdraża kolejną strategię "PKO Bank Przyszłości".

Dodano, że w trakcie obecnej kadencji zarządu, która trwa od 2 lipca 2017 r., PKO Bank Polski w szybkim tempie zwiększał skalę prowadzonego biznesu i wypracowywał najwyższe w całym sektorze bankowym zyski. PKO BP z wyprzedzeniem przygotował się również na obecne trudniejsze warunki gospodarcze. Wysoki poziom odporności banku na negatywne scenariusze makroekonomiczne potwierdzały wyniki europejskich stress-testów z 2018 r., które pokazały, że PKO Bank Polski jest najbezpieczniejszym bankiem w Europie - zaznaczono.

Jednym z głównych celów strategicznych realizowanych przez bank - jak podkreślono - jest transformacja cyfrowa. Wśród najważniejszych zadań z nią związanych, jest też rosnące wykorzystanie usług przetwarzania danych w chmurze. PKO Bank Polski jest pomysłodawcą i współzałożycielem spółki Operator Chmury Krajowej, która rozpoczęła działalność operacyjną w 2019 roku i w krótkim czasie zawarła partnerstwo strategiczne z Google oraz z Microsoftem - dodano.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane