Raiffeisen już nie wspiera Altusa

opublikowano: 04-11-2018, 22:00

Raiffeisen TFI rozwiązał umowę z Altusem TFI o zarządzanie portfelem inwestycyjnym FWR Selektywny FIZ i o zarządzanie portfelami inwestycyjnymi subfunduszy wydzielonych w ramach Raiffeisen Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty Parasolowy.

Formalnie rozwiązanie umów nastąpiło z dniem 2 listopada 2018 r. W pierwszym z funduszy aktywa na dzień 15 października 2018 r. miały wartość 16 mln zł. W subfunduszach Raiffeisen SFIO aktywa na dzień 29 października warte były 278 mln zł. Na początku września tego roku, po aresztowaniu Piotra Osieckiego, byłego prezesa Altusa, ze współpracy z towarzystwem wycofały się Norges Bank i TFI Energia, co oznaczało uszczuplenia aktywów o 2,6 mld zł. Raiffeisen TFI to towarzystwo o aktywach 347 mln zł (dane na koniec września 2018 r.), którego jedynym akcjonariuszem jest Raiffeisen Bank Polska. 31 października 2018 r. do formalnej fuzji banku z BGŻ BNP Paribas, który przejmie jednocześnie Raiffeisen TFI. DO BGŻ BNP Paribas należy już towarzystwo, którego aktywa to ponad 1,9 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KamiL Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu