Raport ML wywołał dotkliwą korektę

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 10-06-2002, 00:00

Jak można było oczekiwać, obniżenie rekomendacji Intela przez Merrill Lynch i późniejsza redukcja prognozy sprzedaży przez spółkę wywołały zdecydowane przeceny na giełdach w Azji.

W Tokio przecena dotknęła niemal wszystkich największych przedstawicieli branż komputerowej i półprzewodnikowej. Spadły akcje NEC-a, Hitachi i Toshiby, największych producentów układów scalonych. Potaniały wyraźnie papiery największych wytwórców urządzeń wykorzystywanych w produkcji układów scalonych, Tokyo Electron i Advantest.

Znacząco spadły indeksy giełd koreańskiej, singapurskiej i tajwańskiej. Straciły papiery Samsunga. W dół poszedł takżę kurs Trigem Computer, największego pod względem wolumenu producenta komputerów osobistych. O kilkanaście procent potaniały papiery Hynix Semiconductor. Po nieudanej fuzji z amerykańskim Micronem coraz częściej słyszy się opinie, że jeśli spółka szybko nie znajdzie inwestora, może upaść.

Na giełdzie w Hongkongu taniały głównie akcje spółek telekomunikacyjnych, m.in. jednego z największych operatorów komórkowych, China Mobil.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Raport ML wywołał dotkliwą korektę