Raport PRNews.pl: Liczba klientów w bankach – II kw. 2018

  • Wojciech Boczoń
opublikowano: 18-09-2018, 15:56

Banki mają 46,4 mln klientów, z czego blisko 44 mln to klienci detaliczni – wynika z danych zebranych przez PRNews.pl. Klientem dla banku są nie tylko osoby fizyczne, ale także przedsiębiorstwa i inne podmioty – np. gminy.

Prezentowane w poniższych tabelach informacje mogą budzić zdziwienie, bo po zsumowaniu wynika, że banki mają więcej klientów niż Polska mieszkańców. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że dla banku klientem jest nie tylko przysłowiowy Kowalski. To także firmy, szkoły, gminy, miasta i inne podmioty o różnej osobowości prawnej. Na dodatek jedno przedsiębiorstwo czy osoba fizyczna może być klientem nawet kilkunastu banków. Może bowiem korzystać z różnych produktów jednocześnie. Każdy z banków będzie traktował go jako „swojego”.

YAY Foto
YAY Foto
Najwięcej klientów ogółem ma PKO Bank Polski – na koniec pierwszego półrocza obsługiwał 9,6 mln. Z tej liczby blisko 9,2 mln to klienci segmentu detalicznego. Drugi na rynku jest Bank Pekao. Ma 5,4 mln klientów, z czego blisko 5,2 mln to klienci detaliczni. Trzeci jest ING Bank Śląski – z 4,7 mln klientów detaliczni stanowią 4,3 mln.W kilku bankach ubyło klientów. Wpływ na taki stan rzeczy może mieć obowiązujące obecnie prawo, które wymaga od banków monitorowania rachunków długoterminowo nieaktywnych. Banki mają obowiązek kontaktować się z właścicielami kont, którzy od 10 lat nie dokonali żadnej transakcji na rachunku i zamykać tzw. martwe konta.W kilku bankach ubyło klientów. Wpływ na taki stan rzeczy może mieć obowiązujące obecnie prawo, które wymaga od banków monitorowania rachunków długoterminowo nieaktywnych. Banki mają obowiązek kontaktować się z właścicielami kont, którzy od 10 lat nie dokonali żadnej transakcji na rachunku i zamykać tzw. martwe konta.
W kilku bankach ubyło klientów. Wpływ na taki stan rzeczy może mieć obowiązujące obecnie prawo, które wymaga od banków monitorowania rachunków długoterminowo nieaktywnych. Banki mają obowiązek kontaktować się z właścicielami kont, którzy od 10 lat nie dokonali żadnej transakcji na rachunku i zamykać tzw. martwe konta.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane