Ratunek dla AIG nie wywołał euforii

Marek Druś
opublikowano: 18-09-2008, 00:00

Na rynkach panowała duża zmienność. Wiadomość o uratowaniu AIG przez rząd USA i Fed wywołała mieszane reakcje. Do handlu w USA branżowy indeks spółek ubezpieczeniowych rósł dzięki zwyżce kursu m.in. francuskiej AXA. Spadała cena papierów niemieckiego Allianza, który według mediów próbował zainwestować w AIG, ale jego propozycję odrzucono. Taniały banki. Kurs HBOS spadał, jednak wiadomość o negocjowaniu przez lidera brytyjskiego rynku kredytów hipotecznych fuzji z Lloyds TSB ograniczyła skalę przeceny. Wyraźnie drożały akcje Barclays, który poinformował, że przejmie część aktywów amerykańskiego Lehman Brothers.

Sesje w USA rozpoczęły się spadkami. AIG taniało w pierwszych minutach o ponad 30 proc. w związku z obawą rozwodnienia kapitału spółki po objęciu 80 proc. akcji przez państwo. O prawie 50 proc. drożał SanDisk. Samsung złożył ofertę wrogiego przejęcia producenta kart pamięci, proponując za każdą jego akcję 73 proc. więcej, niż wyceniał ją rynek.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu