RECENZJE

Grażyna Sobolewska
opublikowano: 30-04-1999, 00:00

RECENZJE

Bogdan Bladowski

Zażalenie w postępowaniu cywilnym

Żadna działalność ludzka nie jest wolna od błędów i uchybień, nawet ta przyodziana w togę.

Zwalczaniu orzeczeń sądowych dotkniętych błędami, zapobieganiu ich uprawomocnieniu i uzyskaniu rozstrzygnięć bezbłędnych służy uprawnienie domagania się usunięcia błędów poprzez zmianę lub uchylenie orzeczenia.

Autor rozpatruje przesłanki i wypadki dopuszczalności zażalenia w sądach pierwszej i drugiej instancji, podaje terminy i określa procedury.

Polecamy studentom prawa i wydziałów pokrewnych, jak również adwokatom i radcom prawnym.

Wydawca: Zakamycze

Robert Patterson

Kompendium terminów bankowych

Rozwój wszelkich odmian slangu i gwary branżowej, specyficznej i zrozumiałej dla określonego kręgu użytkowników sprawia, że coraz częściej musimy sięgać po przewodniki ułatwiające zrozumienie podstawowych określeń. Dzieje się tak zwłaszcza w informatyce, reklamie, marketingu i bankowości. Prezentowana książka to solidna pozycja, wydana ze szczególną starannością i wzbogacona czytelną grafiką, która porządkuje terminologię bankową z uwzględnieniem slangu i ułatwia orientację w całej dziedzinie.

Książka jest dwujęzyczna, co powinno zainteresować tłumaczy zajmujących się problematyką bankową.

Wydawca: Business Press we współpracy z PricewaterhousesCoopers

Jarosław Szczepaniak

Ordynacja podatkowa — komentarz porównawczy

Ordynacja podatkowa zastąpiła przepisy dwóch aktów, tj. ustawy z 19 grudnia 1980 o zobowiązaniach podatkowych oraz działu III kodeksu postępowania administracyjnego.

Struktura komentarza pozwala na szybkie poznanie i porównanie przepisów obowiązujących do końca 1997 r. i obecnych.

Komentarz uwzględnia zmiany wprowadzone do ordynacji przez ustawę z 24 lipca 1998 r. o zmianie niektórych ustaw określających kompetencje organów administracji publicznej.

Wydawca: Zakamycze

Recenzent: G. Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu