Redan liczy, że będzie na plusie

ANP
opublikowano: 22-08-2013, 12:52

- Tegoroczne wyniki powinny być lepsze od ubiegłorocznych, a przyszły rok będzie znaczniej rentowniejszy niż 2013 r. Liczymy, że będziemy w tym roku na plusie - powiedział na konferencji prasowej Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redana.

Przypomnijmy, że 2012 r. odzieżowa grupa zakończyła z blisko 27 mln zł straty netto przy 440 mln zł przychodów.

Wiceprezes dodał, że wyniki I półrocza 2013 r. znacznie się poprawiły.
- To efekt restrukturyzacji i przestawienia biznesu na generowanie rentowności. Wierzymy, że wyniki Redanu muszą się poprawić nie tylko przez czekający nas sezon. W tym półroczu w Textilmarkecie (cześć dyskontowa grupy - przyp. red.) marża i koszty powinny być utrzymane, więc wyniki powinny być lepsze. W części modowej (marki Top Secret i Troll - przyp. red.) powinna być poprawa wyników, choć III kwartał jeszcze nie będzie dobry - doadł Bogusz Kruszyński.

Duże nadzieje grupa Redan wiąże z rozwojem sprzedaży e-commerce. Do końca roku ma powstać e-sklep w Rosji i w ciągu dwóch lat osiągnąć obroty jakie przynosi e-sklep na Ukrainie.

Obecnie sprzedaż e-commerce w Polsce i na Ukrainie stanowi 13 proc. przychodów grupy w biznesie modowym
- Po I półroczu 2013 r. przychody e-commerce wzrosły do 13,3 mln zł z 8,9 mln zł. To istotny kawałek biznesu - mówi wiceprezes Redanu.

Grupa restrukturyzuje sieć sklepów własnych w biznesie modowym.
- Na sklepach franczyzowych dziś zarabiamy, na własnych tracimy w części modowej. Od początku roku zamknęliśmy 12 nierentownych placówek, których działalność obniżyła wynik o 0,9 mln zł. Tej straty już nie będzie. Zamkniemy jeszcze kilka sklepów. Sieć będzie liczyć 20 własnych sklepów na koniec roku. Sklepy, które nam zostaną będą generować zysk w przyszłym roku - zapewnił wiceprezes Redanu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Redan liczy, że będzie na plusie