Referendum w sprawie strajku w TP SA przedłuży się

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-02-2005, 15:42

Referendum w sprawie podjęcia akcji strajkowej w Telekomunikacji Polskiej SA. (TP) przedłuży się maksymalnie do połowy marca. Pierwotnie miało trwać do końca lutego - poinformowała PAP w piątek szefowa Sekcji Krajowej Pracowników Telekomunikacji NSZZ "Solidarność" Elżbieta Pacuła.

Referendum w sprawie podjęcia akcji strajkowej w Telekomunikacji Polskiej SA. (TP) przedłuży się maksymalnie do połowy marca. Pierwotnie miało trwać do końca lutego - poinformowała PAP w piątek szefowa Sekcji Krajowej Pracowników Telekomunikacji NSZZ "Solidarność" Elżbieta Pacuła.

"W referendum bierze udział niespodziewanie duża liczba pracowników. Dlatego też z uwagi na trwające w lutym ferie oraz urlopy, zapadła decyzja, by przedłużyć akcję referendalną, tak by wszyscy chętni mogli zagłosować" - powiedziała Pacuła.

Akcja referendalna w sprawie przeprowadzenia akcji strajkowej w TP rozpoczęła się dwa tygodnie temu. Pracownicy odpowiadają na dwa pytania: czy jesteś za akcją strajkową w obronie miejsc pracy oraz czy się zgadzasz na wydzielenie części działalności TP poza spółkę.

Pod koniec stycznia blisko 1 tys. pracowników TP protestowało w Warszawie przeciwko planowanym zwolnieniom w 2005 r. Związki zawodowe TP zapowiedziały wtedy, że jeśli nie dojdzie do negocjacji z pracownikami, to kolejnym etapem będzie rozpisanie referendum wśród załogi z pytaniem o wolę podjęcia ogólnopolskiego strajku.

Pod koniec grudnia 2004 r. zarząd TP poinformował pracowników, że w 2005 r. będzie kontynuowany proces redukcji zatrudnienia w spółce. Z firmy ma odejść ok. 4 tys. pracowników, spośród nich ok. 500 - na emerytury i renty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane