Region równomiernego i spokojnego rozwoju

Wojciech Kowalczuk
opublikowano: 18-04-2007, 00:00

Województwo kujawsko-pomorskie to ojczyzna całkiem sporego stadka najbardziej dynamicznych firm. W roku 2006 do naszego rankingu z tego regionu zakwalifikowało się 187 firm. Na stronach „Przedsiębiorcy” przedstawiamy dziś zdobywców trzech pierwszych miejsc.

Warto zwrócić uwagę, że ponad jedna czwarta spółek notowanych w zestawieniu, trafiła do niego przynajmniej po raz trzeci. Wśród nich sporo jest jednak i takich, które w rankingu zagościły pięć razy — ot choćby Centrowet z Bydgoszczy czy KCB Interlight z Inowrocławia. To niezwykłe, jeśli wziąć pod uwagę, że w kraju co roku z zestawienia wypada ponad połowa notowanych firm, które nie są w stanie spełnić rygorystycznych kryteriów. Nie sposób również nie zauważyć, że z roku na rok liczba kujawsko-pomorskich gazel się zwiększa.

Wśród Gazel z Pomorza i Kujaw trudno wydzielić grupy reprezentujące jakieś dominujące branże. Nie brakuje wśród nich firm produkcyjnych, jak choćby zwycięzca edycji rankingu z lat 2004 i 2005, wytwarzająca autobusy firma Solbus z Solca Kujawskiego.

W oczy rzuca się spora liczba spółek handlowych, do których zalicza się tegoroczny regionalny lider — Hurtownia Motoryzacyjna Gordon z podbydgoskiego Zamościa. Sporo jest również wszelkiego rodzaju usługodawców. Niestety żaden ich reprezentant nie wspiął się jeszcze na szczyt regionalnego zestawienia. Może uda się w następnej edycji.

Wojciech Kowalczuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Kowalczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu