Rekomendacja dla Pekabeksu poszła w dół

opublikowano: 06-04-2020, 11:10

Robert Maj, analityk Ipopemy Securities, w raporcie z 6 kwietnia obniżył rekomendację dla akcji Pekabeksu z "trzyma" do "sprzedaj', a cenę docelową z 9,27 do 6 zł.

"Rynek budowlany jest odporniejszy na zawirowania przede wszystkim dla tych firm, które operują na rynku długoterminowych zamówień infrastrukturalnych, finansowanych przez rząd czy Unię Europejska. Z kontraktów długoterminowych o gwarantowanym finansowaniu trudniej bowiem szybko zrezygnować. Z drugiej strony, krótkie kontrakty budowalne, ogłaszane przez sektor prywatny wydają się byc bardziej podatne na redukcje, gdyż w chiwlach spowolnienia najszybciej obcinane są wydatki inwestycyjne. Pekabex, operuje przede wszystkim na rynku krótko i średnioterminowych kontraktów, zamawianych w większości przez sektor prywatny" - napisał Robert Maj w raporcie.

Specjalista uważa, że w obecnych warunkach makroekonimcznych dużym wyzwawniem będzie całkowiete zapełnienie portfela zamówień.

Dlatego też obnizył prognozę przychodów w 2020 r. o 34 proc., a na 2021 r. o 32 proc. Prognoza EBITDA spadła o - odpowiednio - 15 i 14 proc. 

Raport dostępny jest na stronie brokera.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane