Rekomendacje i analizy

Tadeusz Stasiuk
12-03-2004, 00:00

ELDORADO: neutralnie

W raporcie z 3 marca DM Millennium obniżył rekomendację dla Eldorado z „akumuluj” do „neutralnie”. Cena docelowa walorów to 35,50 zł. Powodem zmiany oceny jest 30-proc. wzrost kursu od poprzedniej rekomendacji.

FARMACOL: ponad rynek

DM BZWBK podwyższył rekomendację dla papierów Farmacolu z „neutralnie” do „ponad rynek”. W analizie z 4 marca cenę docelową akcji oszacował na 33 zł.

Analitycy spodziewają się wzrostu zysków ze sprzedaży Farmacolu w tym roku o blisko 130 mln zł. Efekt pierwszej konsolidacji wyników Cefarmu Szczecin sprawi, że spółka osiągnie wzrost powyżej przeciętnej. Analitycy szacują, że w tym roku sprzedaż Farmacolu wzrośnie o 12,8 proc.

PGF: ponad rynek

DM BZ WBK podtrzymał rekomendację „ponad rynek” dla PGF. W raporcie z 4 marca podwyższył jednak prognozy i cenę docelową akcji spółki do 59 zł. Zdaniem analityków DM BZ WBK, w 2004 r. przychody mają wynieść 3,9 mld zł, a zysk netto 41,9 mln zł. W 2005 r. spółka powinna zarobić na czysto 48,4 mln zł.

ORBIS: poniżej rynku

Cena docelowa na poziomie 25 zł i rekomendacja „poniżej rynku” — tak atrakcyjność inwestycyjną walorów Orbisu oceniają specjaliści z DM BZWBK. W raporcie z 4 marca zwracają uwagę, że wprawdzie oczekiwana jest poprawa koniunktury w branży, jednak w kluczowych dla Orbisu miastach podaż usług szybko rośnie. Konkurencja będzie utrudniała spółce poprawę wyników operacyjnych. I choć będą się one poprawiały, jej obecna wycena rynkowa nie pozostawia miejsca na wzrosty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje i analizy