Rekordowo droga miedź w Nowym Jorku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-09-2005, 16:15

Miedź w Nowym Jorku w środę jest rekordowo droga - to reakcja na dane Departamentu Handlu o wzroście zamówień na dobra trwałe - podają brokerzy.

Miedź w Nowym Jorku w środę jest rekordowo droga - to reakcja na dane Departamentu Handlu o wzroście zamówień na dobra trwałe - podają brokerzy.

    Departament Handlu podał w środę, że zamówienia na dobra trwałego użytku wzrosły w USA w sierpniu o 3,3 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca. Tymczasem analitycy spodziewali się, że zamówienia wzrosną w sierpniu o 0,7 proc. W lipcu zamówienia spadły po korekcie o 5,3 proc. i był to największy spadek od 18 miesięcy.

    Rynek przyjął dane o wzroście jako zapowiedź większego popytu na metale, w tym miedź.

    Na dodatek huragany Katrina i Rita, które w ciągu ostatniego miesiąca dokonały znacznych zniszczeń na południu USA, również spowodują wzrost zapotrzebowania na metale podczas odbudowy.

    Miedź w dostawach na grudzień zdrożała w USA na Comex w Nowym Jorku o 1,1 centa, czyli 0,6 proc., do 1,739 USD za funt po wcześniejszym wzroście do 1,7445 USD, najwyższego poziomu w historii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane