Remis ze wskazaniem padł na GPW

W czwartkowym handlu na GPW nieznaczną przewagę wypracowali sobie kupujący.

Mimo wahań w czasie handlu ostatecznie WIG20 zakończył sesję 0,1 proc. zwyżką, ciągnięty w górę przez notowania PGNiG, które wróciły do ubiegłotygodniowych szczytów. 1,5 proc. zyskały notowania PKO BP. Plan objęcia kontroli nad Bankiem Pocztowym może się nie powieść. Poczta Polska chce odkupić pakiet, jaki w swoich rękach ma PKO BP.

0,6 proc. stracił TVN. W czwartym kwartale spółka zarobiła na czysto 469,78 mln zł, o 31,5 proc. mniej od konsensusu rynkowego. Na przeciwnym biegunie znalazły się papiery Synthosu (+1,8 proc.). Kupujący nie przejęli się rekomendacją Tomasza Kasowicza z DM BZWBK, który sugeruje zainkasowanie dywidendy i pozbycie się akcji. Jeden papier spółki wycenia na zaledwie 4,9 zł.

Również na szerokim rynku nieznacznie przeważali kupujący. mWIG40 zakończył sesję tuż pod kreską, ale sWIG80 zyskał 0,1 proc., indeks rynku NewConnect 0,4 proc., a WIG Plus – nawet 0,9 proc. O 4 proc. podrożały papiery Budimeksu. Złożona przez konsorcjum z udziałem spółki oferta na budowę Pomorskiej Kolei Metropolitalnej jest najtańsza w przetargu. Opiewa na 582,23 mln zł netto. Spółka zdobyła też kontrakt na warszawskim Okęciu za 106,9 mln zł. O 16 proc. skoczyły notowania DSS. Spółka znalazła partnera do poszukiwania pierwiastków ziem rzadkich w Mongolii. Prawie 3 proc. zyskał Mirbud. Prezes Jerzy Mirgos zpowiedział, ze w tym roku wynik netto wróci do poziomu z 2011 r.

Wiele działo się w branży dystrybutorów sprzętu IT. O 8 proc. załamały się notowania AB. W zakończonym kwartale spółka zarobiła 16,7 mln zł, o 19 proc. mniej od oczekiwań analityków. Najwyżej od roku znalazły się jednak notowania ABC Daty (+2,5 proc.). Spółka chce rosnąć szybciej niż 3 – 5 proc. tempo, jakie w 2013 r. odnotuje rynek. Mimo wczorajszych słabych wyników najwięcej od dwóch lat płacono za papiery Asbisu (+12,6 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Remis ze wskazaniem padł na GPW