Rentowności obligacji wzrosły

Rentowność obligacji USA rośnie w środę podobnie jak rosły wcześniej rentowności obligacji w Europie i Japonii. Inwestorzy z rynków obligacji sprzedają je przed czwartkowym posiedzeniem EBC.

Rynek oczekuje, że Europejski Bank Centralny ogłosi w czwartek nowe ilościowe luzowanie polityki pieniężnej. To może spowodować, że rentowności w Europie będą jeszcze bardziej ujemne, a to spowoduje wzrost atrakcyjności obligacji USA dla inwestorów. Ich ceny mogą wzrosnąć, co spowoduje spadek rentowności. 

David Ader, szef strategii na rynku obligacji w CRT Capital Group powiedział, że dynamika rynku obligacji w środę to coraz bardziej typowe zachowanie „przed Draghim”. Jednak obawia się, że rynek może być w czwartek rozczarowany. 

- Rynek przecenia EBC, dostanie obietnicę, ale nie natychmiastową gratyfikację i zareaguje – powiedział przypominając, że w grudniu doszło do mocnej przeceny kiedy EBC ogłosił skromniejszą niż oczekiwano rundę działań stymulacyjnych.

Rentowność benchmarkowych obligacji 10-letnich USA wzrosła o 2,3 pkt bazowego do 1,857 proc. po tym, jak we wtorek spadła najmniej od miesiąca. 

Rentowność „dwulatek” wzrosła o 1,2 pkt bazowego do 0,89 proc., a „trzydziestolatek” wzrosła o 1,4 pkt bazowego do 2,64 proc.

W Europie rentowność obligacji 10-letnich Niemiec wzrosła o 5,7 pkt bazowego do 0,228 proc. Rentowność „dziesięciolatek” Francji i Holandii wzrosła o ok. 5 pkt. W górę poszły również rentowności obligacji Hiszpanii i Portugalii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rentowności obligacji wzrosły