Reuters: mBank poza rywalizacją o Deutsche Bank Polska

opublikowano: 25-08-2017, 08:29
aktualizacja: 25-08-2017, 08:30

O przejęcie polskiego biznesu Deutsche Banku rywalizują już tylko hiszpański Santander i portugalski Millennium bcp, informuje Reuters powołując się na trzy anonimowe źródła.

Wcześniej nieoficjalnie mówiło się, że o przejęcie Deutsche Bank Polska starają się kontrolowany przez Commerzbank mBank, należący do Santander BZ WBK oraz Bank Millennium, którego właścicielem jest Millennium bcp.

Zobacz więcej

fot. Andrzej Bogacz/FORUM

- Millennium i BZ WBK Santandera wciąż są w grze, mBank odpadł – powiedział Reutersowi anonimowy informator. Dwa inne źródła potwierdziły agencji tą informację.

Pod koniec lipca Nuno Amado, prezes portugalskiego Millennium powiedział, że polski bank spółki jest bliżej przejęcia Deutsche Bank Polska.

- Przeszliśmy do drugiej fazy i odpowiedzieliśmy na niektóre z wymaganych pytań, ale nie mogę ujawnić szczegółów – mówił wówczas prezes Millennium dziennikarzom.

W maju pojawiła się informacja, że Deutsche Bank wychodzi z Polski. Deutsche Bank Polska, dwunasty bank w kraju, miał na koniec ubiegłego roku 39 mld zł aktywów i 100 mln zł zysku netto. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu