Reuters: Wittchen odkurzył giełdowe plany

opublikowano: 22-04-2015, 09:45

Wittchen, polski producent galanterii skórzanej znów planuje wejście na giełdę, donosi Reuters powołując się na dwa anonimowe źródła rynkowe.

Wittchen rozważa przeprowadzenie pierwotnej oferty publicznej jeszcze w tym roku. Spółka planowała wejście na giełdę już w 2011 roku, ale zrezygnowała. Chciała wówczas pozyskać do 60 mln zł na ekspansję i spłatę zadłużenia, przypomina Reuters.

Jędrzej Wittchen
Zobacz więcej

Jędrzej Wittchen Borys Skrzyński

Pomysł wejścia na giełdę wrócił w 2014 roku. Puls Biznesu informował wówczas, że spółka prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Akcje Wittchena miały w pierwszej kolejności zadebiutować na NewConnect. Po kilku miesiącach firma miała przeskoczy na główny parkiet.

— Rzeczywiście rozważamy debiut na giełdzie. Planowana emisja prywatna jest szacowana na 20-30 mln zł. Dojdzie do niej najwcześniej na wiosnę 2015 r. Pieniądze są potrzebne na rozwój. Na szczegóły jest jednak za wcześnie — mówił  pod koniec lipca 2014 roku Jędrzej Wittchen, prezes Wittchena. Zastrzegał jednak, że debiut nie jest przesądzony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Reuters: Wittchen odkurzył giełdowe plany