Revolut założył czerwone szelki

opublikowano: 01-08-2019, 22:00

Część klientów brytyjskiego fintechu będzie mogło korzystać z platformy do handlu akcjami.

Revolut udostępni usługę w Europie stopniowo, w pierwszej kolejności użytkownikom kart Metal. Korzystanie z tej karty kosztuje w Polsce 49,99 zł miesięcznie. Po aktywowaniu nowej funkcji klienci będą mogli realizować miesięcznie do 100 transakcji akcjami ponad 300 spółek notowanych na amerykańskich giełdach New York Stock Exchange i Nasdaq. Do dyspozycji będą mieli również wgląd w czasie rzeczywistym w dane odnośnie do cen i rynku. Fintech będzie stopniowo uzupełniał listę o kolejne spółki.

W ciągu kolejnych tygodni Revolut udostępni usługę posiadaczom kart Premium (kosztuje 29,99 zł miesięcznie) i Standard (jest darmowa). Użytkownicy kart Standard będą mogli zrealizować do trzech bezprowizyjnych transakcji miesięcznie, a osoby korzystające z kart Premium będą miały do dyspozycji do ośmiu bezprowizyjnych transakcji miesięcznie. Transakcje ponad limitem będą obarczone prowizją 1 GBP za transakcję.

Opłata roczna wyniesie 0,01 proc. wartości rynkowej całego portfolio posiadanych akcji. Górny limit wartości pojedynczej transakcji to 1000 USD (czyli około 3,8 tys. zł). Nie ma natomiast progu minimalnego. Revolut ma w planach udostępnienie akcji spółek notowanych w Wielkiej Brytanii i Europie oraz funduszy indeksowych (ETF). Podobne funkcje dostępne są w polskich biurach maklerskich. Kilka dni temu mBank obniżył o połowę opłatę minimalną za transakcje realizowane na innych giełdach niż GPW. Prowizja wyniesie 0,29 proc i nie mniej niż 19 zł (lub 5 USD, EUR lub GBP).

— Jeśli chodzi o liczbę klientów operujących na rynkach zagranicznych, to 2018 r. zakończyliśmy z tysiącem. Spodziewamy się, że na koniec 2019 r. będą to 3 tys. W porównaniu do kilkudziesięciu tysięcy aktywnych rachunków na GPW jest to niewiele, ale liczby są już takie, że udało się nam zrepozycjonować usługę dostępu do rynków zagranicznych — tłumaczy Kamil Szymański, wicedyrektor departamentu rynków regulowanych mBanku.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu