RMF FM: Kownacki na celowniku prokuratury

RMF FM
opublikowano: 30-01-2009, 07:25

Istnieją dowody na to, że minister w  Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki mógł ujawnić dziennikarzom poufny raport ABW dotyczący incydentu w Gruzji – dowiedzieli się nieoficjalnie reporterzy śledczy RMF FM Marek Balawajder i Roman Osica. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego musiała najpierw rozpoznać, skąd pochodzi wydrukowany w prasie dokument. Można to było ustalić, gdyż każdy egzemplarz raportu miał znaki szczególne. Dzięki temu wyszło na jaw, że przecieku dokonała osoba z Kancelarii Prezydenta. Później przestudiowano książkę wejść i wyjść, bilingi, a także logowanie się telefonów komórkowych do przekaźników. Jak się okazało, z dziennikarzami spotkał się właśnie Piotr Kownacki. A chwilę wcześniej pobrał materiały z kancelarii tajnej.

Prokuratura odmawia komentarza w tej sprawie. Przyznaje jedynie, że śledztwo trwa. Celem tego postępowania jest ustalenie osób, które ujawniły treść tego raportu opinii publicznej - mówi Romanowi Osicy Mateusz Martyniuk z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
 
Co więcej, były już prokurator krajowy Marek Staszak zapowiedział w Kontrapunkcie RMF FM i Newsweeka, że śledztwo w tej sprawie zmierza do postawienia zarzutów konkretnym osobom. Według informacji reporterów RMF FM, kłopoty czekają wiceszefa BBN Witolda Waszczykowskiego, który również miał kontaktować się z dziennikarzami w związku z raportem ABW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RMF FM

Polecane