RN MW: aż trzech z Acciony

Michał Makarczyk
opublikowano: 07-03-2002, 00:00

W Mostostalu Warszawa, giełdowej firmie budowlanej, zapanowała zgoda. Trzy miejsca w radzie nadzorczej objęła Acciona, a jedno — Elektrim.

NWZA Mostostalu Warszawa przebiegło bez zakłóceń i akcjonariusze w zgodzie dokonali zmian w radzie nadzorczej. Główni akcjonariusze budowlanej spółki — Acciona i Elektrim — głosowali jednomyślnie i ograniczyli liczebność RN z siedmiu do czterech osób. W głosowaniu grupami wybrano do składu RN przedstawiciela Elektrimu. Pozostałe trzy miejsca padły łupem Acciony, którzy zostali wyłonieni w głosowaniu większościowym.

Dzięki tej koalicji innemu akcjonariuszowi — PKO BP — nie udało się przeforsować swojego kandydata. Jednak bank był posiadaczem tylko 140 tys. akcji z 7,9 mln zarejestrowanych na WZA.

Współpraca Acciony i Elektrimu wydaje się być teraz oczywista. Hiszpańska spółka jest bowiem największym obligatariuszem holdingu. Droga do idylli była jednak bardzo daleka. Jeszcze rok temu budowlaną firmą raz po raz wstrząsał konflikt między Elektrimem (28,4 proc. walorów) a Accioną (49 proc.). Oliwy do ognia dolewała kontrowersyjna postać prezesa Mostostalu Warszawa — Neila Balfoura.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Makarczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu