RN zmieni w środę zarząd Fabryki Wagon

27-08-2003, 11:48

Obradująca w środę w Warszawie rada nadzorcza Fabryki Wagon SA z Ostrowa Wielkopolskiego zmieni zarząd spółki. Zdaniem związków zawodowych, nie poprawi to w żaden sposób sytuacji zakładu, w którym od trzech tygodni trwa protest.

Cezary Nowakowski, nadzorca sądowy Fabryki Wagon ujawnił, że w czasie obrad rady nadzorczej spółki, która spotka się w południe, dojdzie do zmiany zarządu.

Przedstawiciele związków zawodowych działających w Fabryce Wagon sceptycznie podchodzą do piątej od grudnia zmiany jej zarządu. W ich ocenie, nie zmieni to sytuacji spółki. Zapowiadają, że podobnie jak stary, nowy zarząd nie zostanie wpuszczony do zakładu.

- Chyba, że w tych dniach dojdzie do oczekiwanych zmian – powiedział Zbigniew Kowalski, szef zakładowej ‘Solidarności’.

W Fabryce Wagon od 6 sierpnia trwa strajk. Pracownicy spółki domagają się wypłaty zaległych pensji. Chcą także przeprowadzenia zmian w jej strukturze własnościowej. W ostatnich dniach zaostrzyli protest. Kilkunastu pracowników rozpoczęło głodówkę. Agencja Rozwoju Przemysłu zapowiedziała udzielenie pomocy Fabryce Wagon, uzależniła to jednak od przedstawienia przez zarząd spółki programu jej restrukturyzacji.

Większościowy, blisko 53 proc. pakiet akcji Wagonu kontrolują obecnie trzy spółki. Dwie zarejestrowane są w Szwajcarii, choć ich właścicielami są Słowacy, jedna działa w Polsce.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / RN zmieni w środę zarząd Fabryki Wagon