Robinhood musi zapłacić 70 mln USD kary

opublikowano: 30-06-2021, 18:37

Popularna w USA aplikacja umożliwiająca handel na rynkach kapitałowych musi zapłacić ok. 70 mln USD kar za przerwy w działaniu systemu oraz wprowadzające w błąd praktyki komunikacyjne i handlowe - poinformował w środę amerykański Urząd Nadzoru Sektora Finansowego (FINRA).

Robinhood
Robinhood
Fot. Andrew Harrer/Bloomberg

Organ regulujący działalność domów maklerskich i ich przedstawicieli ogłosił, że ​​nałożył na Robinhood grzywnę w wysokości 57 mln USD i nakazał aplikacji handlującej akcjami wypłacenie prawie 13 mln USD odszkodowań tysiącom klientów.

“Wzięliśmy pod uwagę znaczącą szkodę poniesioną przez miliony klientów, którzy otrzymali fałszywe lub wprowadzające w błąd informacje od firmy i zostali dotknięci awariami systemów w marcu 2020 roku“ - głosi oświadczenie FINRA. „Grzywna nałożona w tej sprawie, najwyższa w historii FINRA, odzwierciedla skalę zaniedbań” - dodała wiceprezes Urzędu Nadzoru Sektora Finansowego, Jessica Hopper.

Robinhood, który ma wejść na giełdę w tym roku, z powodu awarii miał kilka dni przestoju na początku pandemii, a klienci nie mogli handlować akcjami, opcjami ani kryptowalutami. Platforma pozostawała niedostępna w okresie największego boomu handlowego.

Zainwestowaliśmy znaczne środki w poprawę stabilności platformy, ulepszenie zasobów edukacyjnych i budowanie naszych zespołów obsługi klienta i zespołów prawnych” - skomentowała Jacqueline Ortiz Ramsay, szefowa działu komunikacji w Robinhood. “Cieszymy się, że możemy zostawić tę sprawę za sobą i nie możemy się doczekać dalszego koncentrowania się na naszych klientach” - dodała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane