Robot podaje kawę, a słodycze są z... marihuaną

opublikowano: 27-01-2019, 22:00

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), które odbywa się w szwajcarskim kurorcie, to nazwa, która ostatnio pojawiała się zapewne w każdym dzienniku gospodarczym na całej kuli ziemskiej.

Zjeżdżają się tam najbardziej wpływowi ludzie świata, którzy dyskutują o wyzwaniach gospodarczych. Nic dziwnego, że w tych dniach każdy chciałby się znaleźć obok nich i pokazać, co — jego zdaniem — kryje się pod słowem „przyszłość”. Udało się to pewnemu… robotowi, który serwuje kawę uczestnikom i pokazuje — jak napisał portal CNBC — jaka przyszłość ich czeka. Robot ma na imię YuMi i jest tak precyzyjny, jak dłonie chirurga. YuMi, obecny na rynku od kilku lat, to produkt szwedzko-szwajcarskiej firmy ABB. Jest wykorzystywany w wielu branżach, m.in. do produkcji smartfonów, zegarków i produktów ze szkła.

— Nasz CEO chciał, żeby to było coś zabawnego — mówi Benoit Gerber, product manager w ABB.

Dlatego w Davos YuMi serwuje kawę. W mniej niż 90 sekund, wykorzystując ekspres kapsułkowy Nespresso, wręcza filiżankę gorącej, pachnącej małej czarnej, nie zapominając o usunięciu z niego zużytej kapsułki. Robot ma przypominać, że automatyzacja, która zastąpi pracę człowieka, to jednocześnie przyszłość i poważne wyzwanie dla gospodarek.

Uczestnicy WEF mogą też poczęstować się czekoladką z… marihuaną. Słoik z ziołowymi słodyczami stoi na ladzie jednego z bufetów, gdzie można zamówić piwo lub drinka. To kolejna informacja od producentów, którzy chcą pokazać, jaki potencjał tkwi w ich branży — modnym ostatnio biznesie opartym na plantacjach cannabisu.A

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy