Czytasz dzięki

Robyg umacnia się na Dolnym Śląsku

opublikowano: 07-05-2020, 12:28

Deweloper kupił Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane i tym samym wzbogacił się o 800 mieszkań

Grupa Robyg działa w Warszawie, Poznaniu, w Gdańsku oraz — od listopada 2018 r. — we Wrocławiu, gdzie zwiększa swój udział w rynku i rozszerza portfolio. Firma właśnie podpisała ostateczną umowę zakupu Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego i zwiększyła swój potencjał sprzedażowy we Wrocławiu o 800 lokali. Kwota transakcji nie została ujawniona. Zbigniew Wojciech Okoński, prezes zarządu Robyga informuje, że spółka ma apetyt na więcej. 

Zbigniew Wojciech Okoński, Prezes Zarządu ROBYG SA
Zobacz więcej

Zbigniew Wojciech Okoński, Prezes Zarządu ROBYG SA fot. ARC

- Naszą działalność w Polsce wspiera inwestor strategiczny Bricks Acquisitions Limited, firma z grupy Goldman Sachs. Jako członek dużej, międzynarodowej grupy inwestycyjnej mamy silne zaplecze, zapewniające możliwość kontynuowania dotychczasowej działalności i realizowania kolejnych projektów deweloperskich. Mamy zabezpieczone środki finansowe na dalszy rozwój – jesteśmy zainteresowani zakupami ziemi oraz akwizycjami – mówi Zbigniew Okoński. 

Obecnie w ofercie dewelopera znajduje się ponad 1,7 tys. lokali, a zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie około 17,5 tys. mieszkań. W 2019 roku Robyg poszerzył swój bank ziemi o 335 tys. m kw. PUM [powierzchnia użytkowa mieszkania –red.] co kosztowało go ponad 330 mln zł. 

Prezes Robyga o popyt na rynku się nie martwi. Uważa, że w obecnej sytuacji branża deweloperska radzi sobie bardzo dobrze.  

- Po pierwsze, większość firm szybko rozbudowała zdalne systemy komunikacji z klientami, by utrzymywać płynną działalność i kontynuować sprzedaż. Po drugie zakładamy, że ewentualne czasowe przesunięcie decyzji zakupowych nie wpłynie na generalny poziom popytu na mieszkania. W Polsce nadal notuje się istotnie niższy wskaźnik liczby mieszkań na 1000 mieszkańców niż w Europie – co gwarantuje nieprzerwany popyt na co najmniej 10-15 lat – uważa szef Robyga. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane