Rohlig liczy na jedwabny szlak

opublikowano: 13-06-2018, 22:00

ROHLIG SUUS Logistics, polski operator logistyczny, otworzył oddziały w Czechach i na Węgrzech. Nie wyklucza uruchamiania kolejnych.

Przez Czechy, Słowację i Węgry przebiega nie tylko szlak tranzytowy między Południem a Północą Europy, ale też między Starym Kontynentem a Dalekim Wschodem. Powołanie struktur operacyjnych w Budapeszcie oraz czeskiej Pradze, Ostrawie i Libercu ma na celu umożliwienie dalszego rozwoju biznesu polskiego operatora.

— Polska, Czechy, Słowacja i Węgry stanowią ważny makroregion, który może stać się logistycznym i transportowymwęzłem kolejowym do dystrybucji dostaw z Chin na terytorium całej Europy. Te trzy kraje, z dodatkowym udziałem Słowenii i portu w Koprze, realizują zdecydowaną większość wymiany handlowej i inwestycji w ramach współpracy państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin. Kluczowy dla dalszego rozwoju makroregionu będzie również budowany przez Chiny korytarz transportowy, z Pireusu przez Bałkany do Unii Europejskiej — mówi Tadeusz Chmielewski, prezes ROHLIG SUUS Logistics.

Nowe oddziały świadczą usługi spedycyjne, oferują także obsługę celną i magazynowanie. Oddział w Budapeszcie będzie funkcjonował jako nowo powstała spółka ROHLIG SUUS Logistics Hungary. Do węgierskiej strukturypolskiej firmy logistycznej włączona została firma Nordic International — operator spedycyjny działający na rynku od 2011 r, oferujący usługi z obszaru frachtu morskiego, lotniczego i drogowego oraz rozwiązania oparte o transport intermodalny.

W 2017 r. Spółka ROHLIG SUUS Logistics odnotowała dwucyfrowy wzrost sprzedaży i blisko 849 mln zł przychodu, obsłużyła 2 mln zleceń i przekazała do użytku 30 tys. mkw. nowych powierzchni magazynowych.

Firma zatrudnia ponad 1,4 tys. pracowników w 24 oddziałach w Polsce i Europie. Pierwszy zagraniczny oddział firma uruchomiła w Sankt Petersburgu w 2012 r. Władze spółki nie wykluczają kontynuowania europejskiej ekspansji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy