Czytasz dzięki

Rok rekordowych inwestycji

opublikowano: 14-01-2020, 22:00

W 2019 r. inwestycje w nieruchomości komercyjne były największe w dotychczasowej historii polskiego rynku — firma doradcza JLL podliczyła, że wyniosły 7,4 mld EUR.

Najwięcej fundusze wydały na zakup biurowców. Tu również padł rekord, bo wyniosły aż 3,8 mld EUR, czyli o ponad 1 mld EUR więcej niż w 2018 r. Kluczowe transakcje biurowe 2019 r. obejmowały: zakup Warsaw Spire Tower przez Immofinanz od Ghelamco Group i Madison International Realty za 386 mln EUR, sprzedaż Warsaw Financial Center przez konsorcjum Allianz i Tristan Capital Partners do CPI Property Group czy sprzedaż West Station (I+II) w Warszawie przez HB Reavis i PKP do singapurskiego inwestora Mapletree za około 190 mln EUR. W sektorze nieruchomości handlowych zawarto umowy kupna-sprzedaży o wartości ponad 2 mld EUR. Wartość transakcji na rynku magazynowym wyniosła około 1,1 mld EUR. W sektorze hotelowym dokonano transakcji na prawie 290 mln EUR.

7,4 mld EUR Tyle zainwestowano w 2019 r. w polskie biurowce, centra handlowe, magazyny i hotele. Poprzedni rekord z 2018 r. wynosił 7,2 mld EUR...

3,8 mld EUR ...a tyle wydały fundusze inwestycyjne tylko na zakup biurowców w Polsce.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy